Ostatnio przeglądane

Producenci

Obniżka! Dzbanek z miarką 1L Powiększ

Dzbanek z miarką 1L

O-DL07

24 godziny

79,99 zł

-20,00 zł

99,99 zł

Projektant: Arne Jacobsen

Producent: Design Letters

Materiał: Melamina

Szczegóły

Więcej

Wprowadź wzornictwo graficzne do Twojej kuchni.

Używaj dzbanka jako miarki podczas gotowania lub jako karafkę na wodę.

Pojemność: do 1 L

Wymiary: 21.6 x 10 cm

Design Letters to duńska firma wzornicza, założona przez dziennikarkę i autorkę tekstów reklamowych Mette Thomse. Mette zawsze była wielką fanką słów i liter i w 2009 roku dała upust tej pasji zakładając Design Letters.

W 2009 roku nie było żadnych stylowych liter w świecie wnętrzarstwa. Tylko wielokolorowe litery na ścianach w pokojach dziecięcych. Dlaczego tego nie zmienić? - zastanawiała się Mette i czując, że jest to dobry pomysł, rzuciła pracę w Bolig Magasinet - duńskim magazynie wnętrzarskim - i założyła Design Letters poprzez wprowadzenie radykalnie różnych serii monochromatycznych liter. Nieco później kolekcja powiększyła się o ręcznie malowaną typografię z 1937 roku autorstwa Arne Jacobsen`a. Reszta jest historią.

Dzisiaj marka Design Letters obejmuje znamienną kolekcję produktów domowych, piśmienniczych oraz dziecięcych - z oraz bez liter. Produkty te znajdziecie w ponad 1000 sklepów w 55 krajach.

Arne Jacobsen to najbardziej znany duński architekt i projektant wnętrz. Był ojcem duńskiego modernizmu, wprowadził w życie idee pionierów tego nurtu - Le Corbusiera i Ludwiga Mies van der Rohe. Oprócz architektury Jacobsen rozwinął i rozsławił na całym świecie duńskie wzornictwo.

Nagrody i wyróżnienia:

1957 Grand prix za krzesło Grand Prix, XI Triennale w Mediolanie, Włochy

1967 nagroda ID za Cylinda Line, Duńskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego

1968 nagroda International Design Award za Cylinda Line, Amerykański Instytut Projektantów Przemysłowych, USA

Akcesoria

18 inne produkty w tej kategorii: