Ostatnio przeglądane

Producenci

Plakat w ramie Anthony Bourdain

O-O02

24 godziny

39,99 zł

Oprawiony plakat Anthony Bourdain

Wymiar ramy: 42x32 cm

Kolor ramy: czarny

Wymiar obrazka: 30x21 cm

Szczegóły

Więcej

Oprawiony plakat Anthony Bourdain

Wymiar ramy: 42x32 cm

Kolor ramy: czarny

Wymiar obrazka: 30x21 cm

Gramatura obrazka: 170g

Anthony Bourdain to amerykański szef kuchni, podróżnik i pisarz. Jego telewizyjne programy kulinarno - podróżnicze takie jak Bez Rezerwacji, Miejsca Nieznane czy Postój z Anthonym Bourdain biły i biją rekordy popularności na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że przyczyniły się one do większej tolerancji i otwartości ludzi na inne kultury, rasy czy religie. Za to właśnie jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni i dlatego oddajemy mu hołd w postaci dwóch plakatów dostępnych w naszym sklepie.

_________________________________________________________________________________________

Anthony Bourdain urodził się 25 czerwca 1956 roku w Nowym Jorku. Jego ojciec, Pierre Bourdain, był producentem muzycznym w Columbia Records natomiast matka, Gladys Bourdain, redaktorką w The New York Times. Bourdain większość swojego dzieciństwa spędził w Leonia w New Jersey i jak sam przyznawał, wychowywany był bez religii. Swoje nazwisko Bourdain zawdzięcza dziatkom od strony ojca, którz po I wojnie światowej wyemigroali z Francji do Nowego Yorku.

W 1978 roku Bourdain ukończył szkołę The Culinary Institute of America i rozpoczął pracę w różnych nowojorskich restauracjach, takich jak Supper Club, One Fifth Avenue czy Sullivan`s. W 1998 roku otrzymał posadę szefa kuchni w Brasserie Les Halles i pełnił tę funkcję przez wiele kolejnych lat. To właśnie na ten okres przypada początek jego oszałamiającej kariery. A wszystko za sprawą pierwszej książki Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly (w Polsce jako Kill Grill) z 2000 roku, która była niejako przedłużeniem artykułu "Don't Eat Before Reading This", który Tony popełnił rok wcześniej dla magazynu New Yorker.

Jak niektórzy mówią "reszta jest historią". Bourdain stał się czołowym niegrzecznym chłopcem kulinarnego świata a jego kariera nabrał rozpędu dzięki kolejnym książkom i niezapomnianym program kulinarno - podróżniczym. Kto z nas nie zna Bez Rezerwacji (No Reservation), Miejsc Nieznanych (Parts Unknown) czy Postoju z Anthonym Bourdain (The Layover)?

8 czerwca 2018 roku ciało Anthony`ego Bourdain zostało znalezione w pokoju hotelowym w Kaysersberg-Vignoble we Francji, gdzie ekipa CNN kręciła najnowszy odcinek Miejsc Nieznanych. Bourdain powiesił się na pasku od szlafroka czym wprawił wielu z nas w niedowierzanie i rozpacz...

Niegrzeczny chłopiec pokazał nam, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami i powinniśmy darzyć się większym szacunkiem za to będziemy mu dozgonnie wdzięczni. Dziękujemy ci Tony!

18 inne produkty w tej kategorii: