Ostatnio przeglądane

  • Hibiya
    Hibiya

    Projektant: Riki Watanabe Producent:...

Producenci

Hibiya

O-Z05

24 godziny

399,99 zł

-120,00 zł

519,99 zł

Projektant: Riki Watanabe

Producent: Lemnos

Materiał: Stal, ABS, Szkło

Szczegóły

Więcej

Zegar o bardzo konkretnej prezencji, dla którego inspiracją był słynny masztowy zegar towarzystwa ubezpieczeniowego Dai-ichi, którego prosty i potężny design stał się wzorem zegara publicznego o wysokiej widzialności. W 2012 roku, z okazji 40. rocznicy powstania owego zegara, Lemnos stworzył model Hibiya w celu uczczenia i upamiętnienia tego imponującego i ponadczasowego designu.

Wymiary: 204 x d60 mm

Waga: 600g

Materiał: Stal, ABS, Szkło

Specyfikacja: Wskazówka sekund

Riki Watanabe (1911 - 2013) zebrawszy doświadczenie jako adiunkt w tokijskiej Wyższej Szkole Politechnicznej i Imperial University (obecnie Uniwersytet Tokijski) otworzył pierwsze biuro projektowe w Japonii w 1949 roku. Watanabe swój główny wysiłek skupił na uruchomieniu Wydziału Architektury Wnętrz na Uniwersytecie Molding, Centrum Rzemiosła Japońskiego oraz Japońskiego Związku Projektantów Przemysłowych.

Watanabe zaprojektował m.in. wnętrza Keio Plaza Hotel, Prince Hotel, meble takie jak "Himo- Isu" czy "Trii-stool" oraz zegary, które stały się jego prawdziwą pasją. Za swoją pracę otrzymał on niezliczoną ilość nagród w tym m.in. Złoty Medal Treinnale w Mediolanie (1957r.)

Akcesoria

13 inne produkty w tej kategorii: